Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily dermatologů v okolí

S odstupem dvou týdnů mám potřebu se podělit o zkušenost s návštěvou Sanatoria Chotoviny, konkrétně konzultace s panem Horažďovským ohledně dlouholetých problémů s akné.

Na konzultaci jsem šla s opravdu velkou nadějí, že mi konečně někdo s mými kožními problémy dokáže pomoci, zaměří se na léčbu komplexně a poradí mi, co je pro mě vhodné a co ne. O to větší naději jsem měla, když mi recepční sanatoria napsala, jak pan primář řeší takové případy - nabírání krve, komplexní vyšetření apod. Ale bohužel, tohle se nestalo. Byla to pro mě bolestivá zkušenost co se týče psychiky, odcházela jsem ze sanatoria vyřízená. Bohužel to byla moje první a zároveň poslední návštěva. Kdybych to věděla, nikdy bych za to 500 korun předem nezaplatila, ale to je nyní vedlejší.

Chci se pouze podělit o zkušenost. Když jsem panu Horažďovskému popsala své dlouholeté problémy s akné, tak nejen že mi neustále skákal do řeči a nenechal nic doříct. Přišla jsem s papírem, kde bylo vypsané vše, co jsem kdy absolvovala (vodičky, krémy, lasery, kosmetika, chemické peelingy atd.) - na to mi odvětil, že ho to nezajímá. Dále mé domněnky o možných alergiích např. na některé potraviny - odpověď "ale jděte, kde byste k nim přišla?" Korunu tomu dodal, když zjistil, že mám již půl roku vysazenou antikoncepci a řekl mi "půl roku jo? a jaktože ještě nejste těhotná?" (moje odpověď: no, ještě se nám nezadařilo...)" - on: "hm, to asi máte nějakýho malýho oplodňováka". Chvíli mi vyprávěl o jakési reakci, jak akné vzniká a jak reaguje s některými složkami v antibiotiku. To se ale spíš hodilo někam na kongres, běžný pacient netuší, o čem je řeč. Napsal stručnou zprávu, při které slovně nejvíce vypíchl to, že v práci administruji dotace - "dotace jo? To jste jednou nohou v kriminále". Vtipné to přišlo ale pouze jemu.

Při odchodu mi popřál, ať se mi všechno vydaří a dodal, že doporučuje dát si přitom nohy za hlavu, že prý to pomáhá. Ať prý přijdu po šestinedělí a odstraní mi jizvičky. Takhle se léčí kožní problémy během 15 minut. Pan Horažďovský je jistě odborníkem ve svém oboru, nicméně během této "konzultace" jestli to tak mám nazvat, mi to opravdu neukázal. Patrně jsem byla případem, ze kterého neviděl žádný velký kšeft pro soukromé sanatorium, proto takový přístup. Rozhodně zde nelze mluvit o nějakém proklientském přístupu nebo snaze pomoci s problémem.

C
Umístění: Nemocnice České Budějovice, a.s. léčba lupenky

Já jsem moc spokojena s panem primářem a s celým kolektivem sester na ambulantní části, Jezdím za panem primářem již 10 let a nikdy jsem se nesetkala s negativním přístupem. V lečbě mé nemoci mě velmi pomohl a jsem ráda,že mohu jezdit za výborným specialistou.Zdeňka Chytrá

Primář Horažďovký je sice dobrým lékařem, což ale totálně uzemňuje svým přístupem k pacientům. Působí dost arogantně a nepříjemně. Navíc, co jsem byla u něj naposledy mi řekl, že už jsem tam dlouho nebyla...Co bych tam asi taky dělala, když jsem neměla žádný problém?! Toto mi řekla i před několika dny sestra, u které jsem se chtěla k panu primáři objednat. Řekla mi, že už jsem na kožní dlouho nebyla a pak primář nepříjímá další pacienty. Z toho jsem pochopila, že mě vyřadili ze svých pacientů. Copak si toto můžou dovolit, když u kožního neni povinná pravidelná návštěva? Opravdu nevidím logigu navštěvovat kožní, pokud nemám žádný kožní problém. Takže směšné...až smutné. VELKÉ ZKLAMÁNÍ!