Adresa

Dětská psychologie
Veverkova 16, Praha 7, Praha

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Psychologické poradenství • 1 200 Kč

Běžný termín • 1 200 Kč

Krizová intervence • 1 200 Kč +1 Více


Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Nejčastěji hledané služby

Psychologické poradenství

Ostatní služby


Veverkova 16, Praha 7, Praha

1 200 Kč

Dětská psychologie



Veverkova 16, Praha 7, Praha

1 200 Kč

Dětská psychologie



Veverkova 16, Praha 7, Praha

1 200 Kč

Dětská psychologie

Za ceny a informace týkající se cen jsou zodpovědní specialisté nebo zařízení. ZnamyLekar nemá vliv na ceny a nenese odpovědnost za jejich stanovení.

Zkušenosti

Zvládnout některá životní období není jednoduché. Různé situace mohou být pro každého jinak náročné a někdy je obtížné se v nich zorientovat a najít cestu k tomu, jak je uchopit, kudy se vydat, najít správný směr. Právě v takových situacích a obdobích Vám mohu nabídnout podporu formou provázení, psychologického poradenství nebo psychoterapie.
www.detska-psychologie-praha.cz
Vzdělání:
• Psychologie a speciální pedagogika na Univerzitě Karlově v Praze, státnice v magisterském oboru Psychologie 2002
• Psychoterapeutický výcvik v psychodynamické terapii, Pražská vysoká škola psychosociálních studií, výcvik je akreditovaným programem pro zdravotnictví (520 hodin, 2002-2006)
• Videotrénink interakcí, SPIN (Modul I.a II ukončený akreditací 2015)
• Kurz technik neverbální komunikace pod vedením dr.Vodňanské (100 hodin, 2002)
• Kurz artefiletiky pod vedením doc. Slavíka (3 semestry na UK, 2002-2003)
• Výcvikový kurz krizové intervence (Remedium, 2003)
• Specializovaný kurz problematika závislostí v kontextu dospívání (Remedium,2003)
Více

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Vendula Vinklerová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám 5 letého syna, kterého již rok trápí tzv. "psychogenní zácpa". S přechodem z plen na nočník měl sice problém, ale pak se nám jej podařilo překonat. Do školky začal chodit už ve 2 letech. Po školkové stravě začal trpět běžnou zácpou, která pak po přemístění do jiného předškolního zařízení odezněla a místo ní se objevila zácpa psychická. Syn dokáže zadržovat stolici i více než týden, nepomáhají domluvy, odměny, nic, zkrátka to nejde po dobrém ani po zlém. Pravidelně navštěvujeme gastroenterologickou poradnu, ale tam, vyjma projímadla, jsme jinou radu nedostali. Jedna paní psycholožka nám řekla, že v krajním případě je možné dítě bez matky umístit do nemocnice a tam jej samotné učit vyprazdňovat, s čímž absolutně nesouhlasím. Poradíte prosím. Děkuji Lucie

Dobrý den, psychogenní zácpa je u předškolních dětí opravdu častý problém a jeho odstranění vyžaduje především trpělivost, čas a důslednost. Pomáhá rozhodnutí k pravidelnému režimu u dítěte. Prioritou je snídaně s dostatkem vlákniny a tekutin a přiměřeně času na její snědení v klidu a bez spěchu, pohyb a pravidelné ranní vysazování na záchod. Důležitá je také správná technika sezení na záchodě. V praxi s dětmi s těmito obtížemi se mi osvědčilo, že když se rodina do boje proti zácpě pustí, vyplatí se zpočátku doplnit režimová opatření ve spolupráci s pediatrem o Laktulosu. Dítě by nemělo prožívat stres, který je primárně většinou spouštěčem psychogenní zácpy a důležitou součástí terapie je pozitivní motivace (třeba odměna ve formě nálepek do kalendáře za každý úspěšný den ). Hlavní je postupovat v klidu, když se nedaří, dítě netrestat. Aktuálně je na trhu knížka, která se problematice věnuje a je moc hezky zpracovaná a srozumitelná i pro děti předškolního věku. Jmenuje se Honzík a zlobivé hovínko. Přeji hodně energie a ať vás zácpa už dlouho netrápí.

Mgr. Vendula Vinklerová

Dobrý den, u 5letého syna mám podezření na ADHD. Narodil se ve 30.tt a od malička byl emočně nestabilní. Chtěla bych ho nechat vyšetřit, abychom měli s nástupem do 1. třídy jasno. Kde mám začít? Mám jít nejdříve k praktickému lékaři a zažádat si o neurologické vyšetření nebo mám kontaktovat nějakou poradnu, psychologa či psychiatra? Děkuji za radu

Dobrý den,
je moc dobře, že o synovi a jeho vývoji přemýšlíte a uvažujete už s předstihem o blížícím se zahájení školní docházky. Pochybnosti ve vývoji je dobré vždy konzultovat nejdříve s pediatrem, který vašeho syna dobře zná. Sdělte mu své pochybnosti i otázky a on vás dle uvážení objedná pravděpodobně na další vyšetření. U dětí předčasně narozených a dětí s projevy snížené pozornosti je důležité posoudit školní zralost. Posouzení školní zralosti realizuje spádová Pedagogicko-psychologická poradna, ta by vám měla poradit i co se synem dál, nabídnou například program pro rozvoj oslabené pozornosti apod. Je dobré nečekat, objednací doby jsou ve všech školských poradenských zařízeních velmi dlouhé. Přeji hodně energie! Vendula Vinklerová

Mgr. Vendula Vinklerová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.