Adresa

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Zkušenosti

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Thea Nazarčuková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den,
Chtěla bych se Vás zeptat na můj stav, jelikož mě zajímá názor odborníka, protože nikdo nevi, co se mnou je.
Můj spánek je kvalitní, ale každý ráno vstanu a všechno mě bolí, nemůžu se vůbec vyhrabat z postele, cítím hroznou tíhu a když se jdu nasnídat, mam bolest hlavy, nemam chut k jidlu a jsem celkové unavena, Takže většinou si jdu lehnout znovu a jsem v posteli klidně celý den, nejsem soustředěna, ráda bych šla běhat nebo delat nějaký sport, ale cítím celkovou únavu těla, že je pro mě obtížné zvednout i ruku. Odběry krve mám v pořádku, přemýšlela jsem jestli to není psychického původu, jelikož jsem měla v posledních měsících chronicky stres. Dříve jsem se léčila na deprese z důvodu, že jsem měla malo serotoninu, četla jsem O neurastenickýM syndromu protože mi k němu odpovídají příznaky, ale antidepresiva brát nechci.
Děkuji za odpověď

Pokud tomu rozumím, přemýšlíte o tom, že se vám vrací deprese, ale jste odhodlána, i pokud by byla tato diagnoza potvrzena, zvládnout tyto obtíže bez adekvátní léčby - tedy nasazení antidepresiv. Řešení se jeví snadné - zastavte chronický stres. Pokud to není ve vašich silách, jistou šanci na úspěch má intenzivní psychoterapie. I v tom případě je tady možnost, že prací na sobě se váš stav přesto nezlepší a antidepresivna budou nezbytná.

MUDr. Thea Nazarčuková

Dobrý den. Měl bych otázku zda jít k lékaři se svým problémem nebo ne to ještě v normální míře. Jde o to že mám fóbii z cizích lidí, nesnáším je - s nikým nemluvím, mám problém komunikovat s prodavači v obchodě (když už tam jednou za čas jdu a jen s rodinou - sám nikdy), nezvedám telefon když někdo volá a já nikomu nevolám, mám problém odepsat cizímu člověku na sociálních sítích a když jsem nucen se s někým setkat je mi hrozná zima, třepu se, mám zažívací problémy, nechutenství, bolest hlavy, cukají mi svaly na nohou a rukou a mám křeče břicha což mi celkově dost překáží i při hledání práce (ačkoli pracovat chci, ale prostě nemůžu případnému zaměstnavateli zvednout mobil a mám z toho deprese, nejsem schopen komunikovat ani s širší rodinou. Například ale doma či v autě problémy nemám, jsem tam zamčený a okolní lidi mi tudíž nevadí. Druhý problém je že mám pocit že mě pořád někdo sleduje, kdekoliv, kdykoliv - například po procázce po venku se ihned podívám z okna zda za mnou někdo nejde k domu, dívám se na sociální sítě zda mě někdo nefotil atd. Taky když doma zhasu světlo tak mám pocit že ve tmě někdo je a sleduje mě i když třeba spím, v noci se zpocený budím z pocitu že mě někdo sleduje. Je tohle ještě normální míra úzkosti? K lékaři bych zašel rovnou ale teď v době koronaviru nechci zbytečně a zároveň mám strach z kontaktu s doktorem. Taky se bojím aby mi kvůli toho nevzali těžce dosažený řidičský průkaz - je to můj jediný zdroj příjmů a to tak že jezdím s kamarádem jako řidič s dodávkou (ale nevystupuju). Bohužel to není zaměstnání, jen kamarádská výpomoc a mám z toho tak 2000kč měsíčně když se zadaří (jedeme 2x až 4x měsícně prp díly a motorky) ale zárověn při řízení zapomenu na všechny problémy a baví mě to. Je mi 22 let. Pokud to není normální dá se to případně nějak řešit? Hlavně se svými příjmy dlouho nevyjdu a stát mi nijak nepomůže. Snad jsem to dostatečně vykreslil. Děkuju za odpověďi.

Pokud vás obtíže již omezují v běžném fungování v životě, je vhodné vyhledat odbornou pomoc. Jestli se obáváte obrátit na praktického lékaře, který by vás nasměroval k odborníkovi, vyhledejte pomoc u klinického psychologa k psychoterapii, či psychiatra, ten může nasadit vhodná psychofarmaka - objednat k vyšetření se můžete sám

MUDr. Thea Nazarčuková
Prohlížet všechny odpovědi

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.