Klinický psycholog
Tišnovská 106, Brno

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

K paní psycholožce Riegelové jsem chodila několik měsíců a vzhledem k tomu, že jsme se v řešení mého problému nikam nedostali, ukončila jsem terapii a přestala k ní docházet. Díky tomu, se můj problém vyřešil, protože jsem si nakonec pomohla sama. Paní doktorku tak vlastně doporučuji, protože Vám sice nepomůže, ale díky ní si uvědomíte, že jediný, kdo Vám může pomoci jste vy sami a tak tím, že nemáte na výběr, se z těch problémů prostě dostanete. A nebo je tu ještě možnost zvolit si lepšího psychologa.

V žádném případě nedoporučuji. Přistup paní doktorky je hodně neprofesionální. Očekávala jsem nějakou strukturovanou terapii, kde se zaměříme na mé problémy. Místo toho to bylo spíše povídání si, to si můžu popovídat i s kamarádkou. Vždy jsem odcházela spíše rozčilená než uklidněná. Chápu, že psycholog je "vodítko" pro klienta a klient musí najít řešení sám, ale v tomto případě nenastalo ani žádné vedení. Čekání před domem v únoru kdy je pod nulou shledávám jako ponižující. Taktéž zvonění telefonu a vyřizování si osobních záležitostí. Když jsem se paní doktorky zeptala na všechny výše zmíněné věci (což jsem asi neměla dělat) tak se rozčílila a označila mě (mimochodem úplně klidnou na rozdíl od ní) jako agresivní. Uraženě mi řekla, že se mě vyšetří a že se ještě uvidí jestli náhodou nemám jen depresi, ale i poruchu osobnosti. Opravdu bych nechtěla zbytečně dostat další diagnozu a to ještě neprávem. Po 4 měsících ztráty času jsem paní doktorce slušně řekla, že k ní už nadále nebudu chodit. Nastalo další rozrušení z její strany. Řekla bych, že dnes víme, že psycholog a klient si musí sednout i osobně, což by i ona měla vědět a podle toho taky i jednat a nebýt vztahovačná. Nechci si o sobě hodně myslet, ale mám dojem, že tuto situaci jsem zvládla asi lépe než ona a to ani nejsem psycholog. V závěru, aby člověk ještě uklidňoval ji.

Tuto psycholožku bych rozhodně nedoporučila. I když pominu fakt, že dvakrát přišla na setkání pozdě, během sezení jí neustále zvonil telefon a několikrát si přede mnou četla SMS, byť s omluvným úsměvem, nemohu přejít skutečnost, že způsob vedení terapie mi přišel poněkud nešťastný. Přišla jsem s problémy, které mne tížily, a o nichž jsem byla přesvědčená, že je sama nezvládnu ustát. Očekávala jsem podporu a pocit úlevy, ale dočkala jsem se opaku. Když to řeknu zjednodušeně, vypadalo to takto: "Víte, trápí mě to a to, situace už je neúnosná." Reakce byla: "Ano, to mne mrzí. Ale lepší to nebude." :D :D Po pár sezeních jsem spolupráci ukončila. Ale paní doktorce přesto děkuji. Díky ní jsem totiž zjistila, že si nejlépe pomohu sama, bez psychologa i bez psychiatra :) Co se peněz týče, hradila mi vše pojišťovna, takže jsem s tím neměla žádný problém.

Můj názor na paní doktorku je takový, že spíše než o psychoterapii se v jejím podání jedná o "povídání si". Problém je jen v tom, že povídat u kávy si mohu s kamarádkou, ovšem nevidím důvod za to platit. Psychoterapie je postavená na řešení problémů klienta, které silně zasahují do jeho života. Problémy, které jsou nepříjemné a mají být v terapii otevřeny. Dle mého názoru se však přístup paní doktorky pohybuje stále po povrchu a těchto témat se nedotýká.

K paní doktorce jsem před časem chodila, absolvovala jsem u ní několik sezení, ale nedokázala mi pomoci. Posílala mě na léčení do psychiatrické léčebny, kam jsem samozřejmě nenastoupila, našla jsem si jiného psychologa, který mně moc pomohl a z problémů mě dostal už téměř úplně. Určitě má každý psycholog jiné schopnosti a podle toho někomu dokáže pomoci a jinému ne. Já znám určitě mnohem lepší.

Jsem v péči paní doktorky spokojená. Jedná vždy profesionálně, je milá a její terapie mi opravdu pomáhá. Nezdá se mi, že by po někom chtěla peníze, u mě si vše vykazuje přes pojišťovnu. Navíc se mi k ní takové chování vůbec nehodí. Pozdní příchod jsem také nezažila - v čase terapie se mi vždy plně věnuje. Je faktem, že klient má na terapii přijít přesně, protože paní doktorka by měla mít čas dokončit předchozí sezení. Pak samozřejmě čekám - tedy jen v případě, že přijdu před dohodnutým časem. Jsem opravdu ráda, že jsem našla psychoterapeuta, který mi dokáže profesionálně pomoci.

Když čtu tady negativní hodnocení na paní doktorku tak se musím ohradt.Chodila jsem k této lékařce přes rok,měla jsem opravdu vážný problém a ona mě tak srovnala ,,do latě,,za což jsem ji do dnes nesmírně vděčná.Už je to sice devět let,nevím jestli se člověk jako ona mohl tak změnit,jak tu píší někteří klienti.Myslím si ale,že to nebude spš o ní!Děkovala jsem ji za každé sezení a na každé jsem se moc těšila.Ani jsem ji pořádně nepoděkovala,takže děkuji paní doktorko!

Procházím si tyto stránky a nad některými hodnoceními pacientů se musím pousmát. Psychiatr, který mi kdysi stanovil chybnou diagnózu, je na jedné z těchto diskuzí hodnocen velmi kladně, na druhé straně, paní PhDr. Riegelová, díky které jsem po cca tříleté terapii získala sebevědomí, začala jsem se mít ráda a akceptovat sebe sama, je zde kritizována. Připouštím, že nikdo není bez chyb, ale pokud někomu z Vás terapie nevyhovovala, je potřeba si uvědomit jednu věc, neexistuje terapeut nebo terapie, která by vyhovovala všem bez rozdílu. Tato skutečnost je popsána i v odborné literatuře. Také je důležité vědět, že efekt terapie se často projeví až s odstupem několika měsíců či let. Musím se na těchto stránkách zastat člověka, který svou práci vykonává velmi profesonálně a tuto skutečnost si troufám konstatovat ne proto, že jsem odborník, ale proto, že jsem pacient po třech letech léčby, který na sobě pozoruje efekty terapie. Já ve skutečnosti ani nevím, jaký terapeutický přístup paní doktorka ve své práci užívá, a ani mě nikdy nenapadlo se jí na to zeptat a to proto, že ať používá jakýkoliv přístup, tak FUNGUJE a to je pro mě podstatné. Co se týče vykazování jednotlivých výkonů zdravotním pojišťovnám, mohu zde uvézt jen to, že má matka je lékařka a vím, jaký ona měla problém při komunikaci se zdravotními pojišťovnami, které sami měli v proplácení jednotlivých výkonů slušný s prominutím "bordel". Vím, tedy, jak náročné je skloubit jednak samotnou práci lékaře či psychologa, což jsou psychicky velmi náročná povolání a jednak spolupráci se zdravotními pojišťovnami zahrnující vykazování úkonů, atp. Na konec bych zde chtěla vzkázat těm, kteří zde kritizují, aby měli štěstí v řešení svých problémů a nalezli odborníka, který jim bude vyhovovat. A paní doktorce, pokud bude číst tyto řádky, DĚKUJI.

tento psycholog není vůbec profesionál, hraje samé intriky a nedodržuje etiku, vůči klientům, to znamená, že si o klientech povídá, třeba v létě na zahrádce u sklenice vína a vysmívá se z nich.

Pani doktorka je velmi prijemna,jedna opravdu fundovane. Radi mi ve velice slozitych rodinnych problemech s dospelymi detmi. Vzdy mne uklidni a dobre poradi. Chodim k ni velmi rada. libuse Illkova