Zkušenosti

Jsem psycholožka, soudní znalkyně a pracuji v centru Brna. Mou specializací je kromě práce s nestandartními dětmi i vztahové a rozvodové poradenství, nastavení střídavé péče a jejích úprav a různých variant a dále poradenství v sociálně právní oblasti a psychologie v oblasti trestního práva (poradenství obětem, svědkům trestné činnosti apod.). Dále poradenství v oblasti handicapovaných a posudky z oboru sociálních služeb. Zpracovávám soudně znalecké posudky pro kriminální policii, soudy i soukromé osoby.
Více

Adresa

Mgr. Petra Štarková, Soukromá psychologická praxe, www.psycholozkavbrne.cz, petra.starkova@gmail.com
Veselá 199/5, Brno-střed, Brno

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Lektorská činnost • Od 3 000 Kč

Odborná vyjádření pro soudy, OSPOD, policii • Od 3 500 Kč

Psychodiagnostika • 1 200 Kč +5 Více

Psychologické poradenství, konzultace • 800 Kč

Psychologické vyšetření • Od 800 Kč

Publikační činnost

Více

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Jak fungují ceny?

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Petra Štarková? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

Odpovědi

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
prosím o radu. Jsem pomerne spolecensky, extrovertni typ. Muj problem trva delsi dobu, ale vsoucasnosti citim jak se muj stav zhorsuje. Kdyz nekoho potkam, bud je to jen známý nebo i více blízký človek(nevypozorovala jsem nějakou vazbu nebo logicky vysvětlitelnou pricinu) pri rozhovoru s nim zacnu byt nervozni a pomalu se nedokazu ani divat do oci. Tyto pocity prichazi necekane. Napriklad potkam v obchode znamou, a zacnu mit tento stav, ale druhý den se opakuje podobná situace a ja se dokazu bavit uplne normalne. Muze byt tento problem urcitou formou projevu uzkostne poruchy?. Muzute mi prosim poradit jak s tim sama nejak pracovat?Dekuji moc za odpoved.

Ano, může. Ale taky to může být například pouze zvýšená úzkostnost, což se někdy stává např. vlivem dlouhého pobytu doma při rizikovém těhotenství, práci z domova apod.. Pokud s tím chcete pracovat pouze sama, pak to lze s pomocí knih na toto téma (úzkost) zaměřených. Pokud by to nepomáhalo, bude potřeba konzultace s odborníkem nebo případně i psychoterapie.

Mgr. Petra Štarková

Dobrý den,
před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci. Má to jednoduchý důvod, mám kvůli němu problémy psychického charakteru. Již několik let špatně spím, poslední týden jsem se vůbec nevyspala. Vždy v půl druhé ráno se probudím a většinou tak do páté hodiny ranní jsem vzhůru (vstávám před šestou). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu. Poslední záchvat jsem měla v sobotu, kdy jsem se s tátou potkávala v průběhu celého dne na rodinné oslavě, kde jsem byla nucena být. Byl jak jinak než opily, choval se nevhodně k mé osobě i k ostatním. Křičel na mě, byť stál krok ode mě tak, že to slyšela celá místnost a to jen kvůli kávě. Povykoval na mě během celého večera. Chtěl vysvětlit nedávný telefonát, kdy jsem byla psychicky na dně a řekla, že ho nemohu vídat ani s ním mluvit, protože je ve mně neco ve mně špatně a nemohu mu odpustit to, co udělal. Několikrát jsem se mu to pokoušela dovysvětlit, ale odpověd byla vždy stejná: já jsem nic neudělal. Od neděle právě nespím. Neustále se mi opakuje jeden sen: nalézám otce mrtvého v jeho domě, týden ho nikdo nehledal a já se zhroutím, protože jsem mu jeho činy nestihla odpustit.
Co mám dělat (je mi sedmnáct).

Je dobře, že to řešíte a nenecháváte si své problémy pro sebe. To, že takto uvažujete už v takhle nízkém věku a že se tomu chcete aktivně postavit znamená dobrou šanci, že se svých nočních můr a dalších potíží dokážete zbavit. Co můžete teď, v 17 letech udělat? Například mluvit o tom s někým, kdo vám pomůže, máma, kamarádka, někdo blízký. Potom dál pracovat na řešení toho, kdy a zda vůbec musíte otce vídat a být s ním v kontaktu. Budete-li k tomu nucena proti vaší vůli, sdělte OSPODu svůj názor a své zkušenosti, popište jim, co to ve vás zanechalo. Sama můžete kontaktovat i psychologa, nebo třeba zavolat na linku důvěry.

Mgr. Petra Štarková

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.