Existuje prosím možnost konzultace ohledně skladby medikace? Jedná se o mou 88letou matku, která je

1 Počet odpovědí:
Existuje prosím možnost konzultace ohledně skladby medikace? Jedná se o mou 88letou matku, která je půl roku umístěna v domě seniorů. Protože ji téměř denně po práci navštěvuji a snažím se ji brát na víkendy, vidím jak jí tlumí. Před necelým měsícem jí psychiatr, který do domova dochàzí 1x za měsíc doplnil medikaci ( v souč. době je na dovolené) a mamka se strašně horší. Má najednou panické stavy, třese se a je strašně vyděšená. Personál to řeší tak, že když bylo nejhůř zavolali mi do práce abych přišla, že se možná uklidní. Chtěli prý už volat sanitu a převézt ji na psychiatrii (do Bohnic!). Našla jsem mamku ve stavu v jakém jsem jí nikdy předtím neviděla. Nevím co dělat. Plaríme nemalou částku a nakonec se člověk obává i vznést dotaz aby nečelil komentářům typu 'já jsem tady zdravotní sestra!'. Moc děkuji.
Dobrý den, 1x za měsíc je v akutních stavech strašně málo. Chce to pozvolnou změnu medikace pod dohledem. Zvážila bych nějakou charitu neziskovku. U nás tu funguje centrum péče duševního zdraví, které funguje i terénně, jsou i on-line psychiatři, kteří pomohou a napíší na dálku potřebné léky. Je dobře, že vám alespoň zavolali, někde neudělají ani to a raději napíchají vše možné, bez pokusu to řešit bez léků. Bohnice jsou pro člověka v tomto věku složité, ale když to nejde jinak, lepší než nic. V akutních epizodách je lepší mít domluvené injekční podání rivotrilu. Je sice návykový, ale lepší, než nechat člověka, zvlášť v tomto věku, trápit. Sester se nebojte, slouží vám, ne vy jim. Mějte však na paměti, že jsou to ve většině případů přetížení, mnohdy vyhořelí lidé a jejich jednání může právě pramenit z těchto pocitů. Určitě neublíží slušná komunikace s nádechem uznání, což má platit oboustranně a určitě bude komunikace jednodušší. Máte to těžké obě strany a všichni jsme jen lidé. Pokud je maminka schopná alespoň nějaké smysluplné komunikace, je na místě psycholog, opět klidně online za vaší pomoci. Držím palce ať vše zvládnete. E.Z,