Dobrý den, máme stejný problém jako paní M. Jsem s přítelem už 3 rok a jeho syn má stejný problém s

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, máme stejný problém jako paní M. Jsem s přítelem už 3 rok a jeho syn má stejný problém s pokakáváním co ho znám což je jeho 10 let. Přítel mi tenkrát řekl, že to začalo v době kdy dostal svůj první tablet na kterém pořád hrál hry. Tenkrát mu bylo 5 let. K dětské psycholožce chodí od loňského března, ale podle našeho názoru to nemá moc efekt. Paní psycholožka nejdřív říkala, že to má ze stresu a když u nás začal být v klidu a nikdo tu na něj nekřičí kvůli jeho pokakávání tak řekla, že to právě kvůli tomu, že tělo je v klidu a uvolní se. Včera byl přítel na další návštěvě se synem a paní psycholožka řekla, že ten jeho problém může být i tím, že neumí projevit emoce. Co já vím u matky byl poslední 4 roky pořád ve stresu, pak paní psycholožka navrhla střídavou péči, ale i tak se nic nezměnilo. Jen když mu jeho matka za pokakávání sebrala telefon byl prý tenkrát čistý. Minulý týden byl u matky, která si našla jiného přítele a tvrdila, že se tam ani jednou nepokakal a když jsme se ho na to zeptali, jak to že to u mámy jde a u nás ne, tak nám řekl, že máma lže že měl nehody. Na vyšetření prý také tenkrát byl s matkou a se sveracem nic nemá. Takže už opravdu nevíme kde je chyba. Když s ním vše řešíme s klidem nikdo tu na něj nekřičí jako u mámy a stále nic. Má výkaly i za nehty a když ho nekontrolujeme šáha s rukama i na miminko. Paní psycholožka si také všimla že má za nehty špínu tak ji zalhal že to má z venku. Předem děkujeme za jakoukoliv řadu, která by pomohla. Hezky den. A.
Dobrý večer,
neexistuje univerzální rada na chlapcův problém. Tzv. enkopréza může mít mnoho příčin. Stres, tlak, trauma, zdravotní potíže, fixace rodiny problém a jiné potíže v rodinném systému...