Dobrý den, mám něco s trávicí soustavou. Mám reflux, jaký neutiší ani omeprazol, beru snad vše na ža

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám něco s trávicí soustavou. Mám reflux, jaký neutiší ani omeprazol, beru snad vše na žaludek, výsledek žádný (kinito, aloe vera, probiotika, pangrol, butyrát, omega 3, na začátku potíží jsem nasadila černé uhlí, výsledky krve normální, v zahraničí kde to začalo mi řekli, že to není z jídla) Ke zhoršení dochází k večeru, mám pocit zadušení slinami takže stále polykám, jakoby se mi svíral krk. Alergie na nic nemám, na psychiku už beru prášky jaké mi sedí. Občas ve spánku mám křeče břicha, vše co se mi děje odezní a zase přijde, třeba druhý den. Trvá to už více než 14 dní, trávení mám rozhozené, nezvracím ani nemám průjem, nevolno mi je několik hodin denně. Jím nyní šetřivou stravu. Nevíte v čem by mohl být problém? Necítím se že bych měla horečku, v krku mám jen čepy už asi třetí týden, jinak mě nebolí. Netuším s čím ten problém může souviset. Děkuji
Dobrý den. U refluxu by se měla vyloučit velmi častá příčina - a t je zánět žaludku. Tedy určitě byste měla mít gastroskopické vyšetření a s tím i vyšetření na přítomnost bakterie Helicobacter pylori. Aby se zjistilo, kolikrát k refluxu dochází - provádí se tzv 24hodinová pH metrie v jícnu. Pokud nepomohou režimová opatření, ani vhodné léky či jejich kombinace - přistupuje se i k operaci dolní čísti jícnu - začátku žaludku - kde se vytvoří takový svěrač, kterýpak brání refluxu žaludečních kyselých šťáv zpět do jícnu se všemi důsledky.
S pozdravem