Dobrý den, je mi 24 let a od roku 2017 se léčím se smíšenou poruchou osobnosti(vyhýbavá, anxiozní, z

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 24 let a od roku 2017 se léčím se smíšenou poruchou osobnosti(vyhýbavá, anxiozní, závislou, nezralou), OCD rysy v minulosti jsem byl špatně diagnostikován s paranoidní schizofrenií, která byla vyvrácena na základě psych vyšetření, posledních 5 let se léčím na smíšenou poruchu osobnosti F 61 a F 42.2 smíšené nutkavé myšlenky a činy.

Jde mi o to, že mám zájem si udělat řidičský průkaz a psychiatr chce abych podstoupil dopravně psychologické testy je mi to podezřelé když i osoby s Bipolární poruchou můžou řídit bez omezení.
Nikde v zákoně jsem se nedočetl,,že poruchy osobnosti jsou kontraidikací řídičský průkaz na osobní auto, dočetl jsem se jenom o psychóze , schizofrenii, alzhaimerovu, organické poruchy osobnosti, které nemám.
Užívám Trittico 300mg, kventiax 300, Convulex 1000 mg, Prothazin 50 mg, chlorprothixen při úzkosti, Tisercin 75 mg.
Děkuji za odpověď, má na to psychiatr právo?
Dobrý den, kontraindikaci trochu vidím v době účinku kventiapinu, tam bych řízení nedoporučovala po jeho užití. Primárně se píše na noc, takže počítat s tím, že noční řízení by nemělo probíhat. Dále záleží jestli se u vás vyskytuje epilepsie, na kterou se Convulex též předepisuje. S poruchami osobnosti osobně nevidím důvod řidičské oprávnění nepovolit, jste-li stabilizován a nutkavé myšlenky nejsou negativního, ba dokonce sebevražedného zaměření. Psychiatr, má-li důvodné obavy, na to právo má a pokud to vyžaduje, máte prakticky 2 možnosti. Buď testy podstoupit, což jestli jste si sám sebou jistý, by neměl být problém, nebo si najít jiného, méně přísného lékaře a doufat, že původní lékař v předávací zprávě tyto obavy nezmíní a pokud ano, tak doufat, že nový lékař bude dostatečně free na to, aby si udělal úsudek sám a nenechal se ovlivnit. Hezký den přeji E.Z.