Zábrdovická 3, Brno-Židenice, Brno

Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Vojenská Nemocnice Brno

Za ceny a informace týkající se cen jsou zodpovědní specialisté nebo zařízení. ZnamyLekar nemá vliv na ceny a nenese odpovědnost za jejich stanovení.

Umístění: Vojenská Nemocnice Brno laparoskopie

v květnu 2024 mě pan doktor operoval laparoskopicky oboustrannou tříselnou kýlu, byl jsem naprosto spokojen. Domů jsem šel hned druhý den po operaci, protože mě nic nebolelo. Měl jsem mírný otok a modřinu v tříslech, ale když jsem za 10 dní přišel k panu doktorovi na stehy, měl jsem již obě třísla téměř bez otoku.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, v lékařské zprávě mám napsáno následující: "INGUINÁLNÍ HERNÍ I. sin. s brankou šířky cca 15mm, s obsahem tukové tkáně, bez detekce červených klik - bez USG zn. inkarcerace." Nevím, jestli si to mám dát operovat, nebo ještě počekat. Děkuji.

Dobrý den, pokud máte tlaky v třísle, nebo pociťujete dyskomfort při práci či sportu můžete se nechat odoperovat. Pokud obtíže nemáte můžete hernii pouze sledovat a nechat se odoperovat, pokud zjistíte, že se zvětšuje.
Dr.Kuliha

MUDr. Ondřej Kuliha

Dobrý den, před vánoci mě chytil žlučnikový záchvat a od te doby nic, cítím se dobře, možná, že někdy jsem nafouklá Na sonu břicha zjistili toto :žlučník je rozvinutý,prostorný 120x45 mám, diatlovany v dutině mnohaleté konkrementy.26mm,23 mmm.Slinivka ohraničena izoechogenni bez ložiskových změn.zaver : cholecystopatie,dilatovaný žlučník,cholecystolithasis vicečetny. Bojím se, vždyť žlučník v těle, má přeci nějakou funkci a bez něj to asi nejde. A ještě se zeptám, to by mi jako vyndali celý žlučník.? Prosím poraďte mi?Děkuji moc a promiňte mi.

Dobrý den, pokud jste již jednou prodělala žlučníkový záchvat, je pouze otázkou času, kdy se ozve další. Ano odstraňuje se celý žlučník.
Žlučník má jistě v těle funkci (zahušťuje žluč a slouží jako její zásobník), ale tělo si bez něj dokáže docela dobře poradit. Valná většina pacientů je po odstranění žlučníku naprosto v pořádku. Standardní metodou je dnes miniinvazivní laparoskopická operace. Doba hospitalizace po operaci je 1-2 dny.

MUDr. Ondřej Kuliha