Olivova 5, Praha 1, Praha

Psychologické poradenství

Běžný termín

Večerní konzultace

Lucian Kantor

Za ceny a informace týkající se cen jsou zodpovědní specialisté nebo zařízení. ZnamyLekar nemá vliv na ceny a nenese odpovědnost za jejich stanovení.

Psycholog není terapeut. Jsem terapeut, nikoli psycholog. Psycholog by vás diagnostikoval a analyzoval, jako terapeut Vám pomohu zvládnout Vaše obtížné životní situace. Jsem stoupencem rodinné systemické terapie a mám vlastní, oceňovaný přístup. Pracuji s rodinou, párem i s jednotlivci.

Jsem i poradce a nebojím se sdělit své názory a zkušenosti získané v průběhu odborné praxe. Pravidelně proto spolupracuji s medii a v ČT jsem byl odborným poradcem vzdělávacích pořadů o partnerských vztazích.

Jsem také kouč a můžeme společně nalézt Váš životní cíl, nastartovat efektivní změny ve Vašem životě a překonat bariéry na cestě za Vaším úspěchem a spokojeností.

Jsem i supervizor, lektor a externí lektor vzdělávacích společností.

U svých klientů ctím absolutní diskrétnost..

NEPOSKYTUJI ŽÁDNÁ PÍSEMNÁ VYJÁDŘENÍ ČI ZPRÁVY!

Veškeré informace jsou důvěrné včetně té, že jste mými klienty.

Při práci s klientem i jako lektor upřednostňuji individuální přístup "zaměřený na řešení," vedoucí k sebepoznání a zvyšování kompetentnosti klientů a účastníků kurzu.

Ať již spolupracuji s jedincem, párem, rodinou či týmem, vždy je pro mne důležitý vztahový a kompetenční model celého systému.

Základním kamenem mojí práce je vlastní "Kompetenčně - komunikační model," který neustále zdokonaluji. Při individuální práci užívám často relaxačních a imaginačních technik (např. při ztrátě smyslu života, hlubokém smutku či k odstranění psychosomatických obtíží klienta - nevolnosti, rozlady, poruchy spánku.)

Jsem členem SOFT - Společnosti rodinných a systemických terapeutů v ČR
a mimořádným členem AMRP - Asociace manželských a rodinných poradců ČR, o.s.

Jsem absolventem "Pražské psychoterapeutické fakulty" a svá teoretická východiska
opírám především o akreditovaný výcvik "Rodinná a systemická terapie" (IRT Praha) a o komplexní vzdělávací a tréninkový program "Systemická supervize a koučování." (I-KOS Praha) a další vzdělávací akce.

V průběhu své odborné praxe jsem zastával, mimo jiné, tyto pracovní pozice:
vedoucí terapeutického střediska, vedoucí terapeutického zážitkově-zátěžového programu, manželský poradce, psychoterapeut, školní psycholog, středoškolský pedagog (psychologie), smluvní terapeut České pošty, s.p., Praha - poskytování pomoci zaměstnancům, kteří prožili traumatickou událost.

Své poznatky jsem doposud uceleně nepublikoval, přednesl jsem je však na dvou mezinárodních konferencích AMRP a své postřehy často poskytuji mediím.

V roce 2008 jsem spolupracoval s redakcí vzdělávacích pořadů ČT, kde jsem se podílel, mimo jiné, jako odborný garant vzdělávacího pořadu: "Partnerské vztahy aneb Návod na přežití," který pro svůj úspěch zdvojnásobil počet dílu, dočkal se několika repríz, Silvestrovského dílu "Partnerské eskapády" a navazovala na něj talk show "Partnerské ladění." Celý projekt uzavřela populárně naučná kniha "Partnerské vztahy aneb Návod na přežití," pro kterou jsem vytvořil partnerské testy a byl jsem jejím odborným garantem.

Dále jsem se podílel na projektech "Nevzdávej to" (odborný poradce a kouč), "Experiment," "13. komnata" (odborný poradce).

Pravidelně jsem spolupracoval a spolupracuji i s ostatními médii, např.: TV Barrandov, Metropol TV, TV5, TV nova, TV Prima, TV Markíza, BBC, ČESKÝ ROZHLAS, Ráááádio Impuls, Frekvence 1, PSYCHOLOGIE DNES, MOJE PSYCHOLOGIE, Story, iDNES.cz, lidovky.cz, Xman ...

A kromě toho jsem i manžel a rodič, který více než třicet let pracuje s mládeží a více než deset let jsem byl garantem vzdělávání pracovníků Pionýr, os. Libereckého kraje; po celou dobu se podílím se na tvorbě a realizaci zážitkových programů. Pokud mi čas dovolí, relaxuji v přírodě, hlavně na táborové základně, horách a vodě, kde hledám hranice svých možnosti. Vše fotograficky dokumentuji a potom se šťastný vracím do kruhu svých blízkých, kde je mi nejlépe.

Moje motto:

"Můžeš mít vše, ale pokud nemáš dobrý vztah k sobě, nemáš nic."

Publikace a články

Články

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Pan Lucián je člověk na svém místě, který mi vnitřně pomáhá se s nelehkou životní situací vyrovnat. Jsem opravdu upřímně rád , že ho znám.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Pan Kantor byl velmi vnímavý, citlivý a konstruktivní.
Moc děkuji a vřele doporučuji.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Profesionál s lidským přístupem. Maximální spokojenost. Můžu jen doporučit pan Lucian mi hodně pomohl. Děkuji

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Velmi dobrý vhled do problému, bohaté zkušenosti, osobní přístup

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Klidný, empatický přístup. Srozumitelné vysvětlení situace, problému a uchopitelná doporučení.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Jako vždy pan Lucian umí perfektne poradit a dat zprávný pohled na věc
moc děkuji !!!

Lucian Kantor

Rád jsem vás po čase viděl.
Jste velmi starostliví a skvělí rodiče.
Děkuji za zpětnou vazbu.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Oceňuji odborně pozorný a vstřícný přístup. Navíc Lucian dokáže pomoc diskuzi trefnou analogií nebo vtipem.

Lucian Kantor

velice děkuji za Vaší zpětnou vazbu a jsem rád, že jsme nalezli hned na první konzultaci společnou řeč.
Velmi se těším na další setkání.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Zkušenost, profesionalita, snaha pomoci, otevřenost

Lucian Kantor

Velice děkuji. Krátké, milé, motivující.

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Pan Lucian je velmi příjemný a milý. I když jsem na schůzku šla trošku nervózní, tak dovede uvolnit atmosféru a člověk se pak lépe rozpovídá. Odcházela jsem trošku klidnější s pocitem, že se snad podaří naše manželství zachránit a doufám, že se mi povede přesvědčit manžela, aby šel příště k panu Lucianovi se mnou.

Dobrý den Kateřino,
udělala jste první a velice důležitý krok. Vztah je jako most, který se staví ze dvou stran. Pokud se Vám nepodaří přesvědčit manžela aby šel do poradny, můžeme začít spolu hledat možné způsoby jak ho přimět ke změně. Lucian

Umístění: Lucian Kantor Běžný termín

Vyborné, věcné a krásné přirovnání. Příjemné posezení a atmosféra.

Dobrý den Martine,
jste člověk velkého srdce, které bije pro Vaše děti.
Některá rozhodnutí jsou bolestivá, proto potřebují svůj čas.
Držím Vám palce.

27 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Před 7 týdny jsem poprvé (a naposledy) zkusila psychedelika (psylocibin). V kombinaci s alkoholem jsem prožila badtrip, ne ve formě děsivých halucinací ale ve formě strachu z odtržení od reality a ztráty kontroly. Navštívila jsem integrační psychoterapii, ale vlastně nebylo tak úplně co integrovat. Od té doby jsem si přečetla mnoho věcí o negativních efektech a hrozně se kontroluji, až si některé věci sama způsobuji. V momentech, kdy na to nemyslím se cítím naprosto normálně a ani neprožívám žádné symptomy duševního onemocnění. Dokázala jsem ovšem pocitem viny sama sebe přesvědčit o tom, že jsem si navždy zničila život a teď nevím, co s tím. Mohl by mi s tím někdo/něco pomoci?

Moc děkuji za odpověď

ve Vašem případě by bylo dobré zážitky zpracovat pomocí terapie.
Předem počítejte, že jedno setkání nic nevyřeší.
Vyberte si terapeuta na základě vnitřního pocitu tak, aby ve Vás vzbuzoval důvěru a nechte se provést terapeutickým procesem.
Přeji dobrou volbu a brzké zlepšení stavu.
V případě zájmu se s tímto tématem mužete obrátit i na mne.

Lucian Kantor

Dobrý den všem. Je mi 23 let a obracím se na Vás s dotazem o pomoc nebo radu, jelikož jsem v zoufalé psychické situaci. Poprvé jsem měla problém s dýcháním a zády zhruba před měsícem a půl, po jedné návštěvě maséra to zmizelo. Nyní se mi to vrátilo v ještě horším stavu a nedokážu s tím nic dělat. Nic nepomáhá. Zkoušela jsem všechno, fyzioterapii , masáže, chiropraxi, cvičím doma..
Mám pocit, že se nedokážu pořádně nadechnout, tlačí mě na hrudi, jak kdyby mi tam někdo seděl, bolí mě mezi lopatkami na zádech.. Do toho všeho se přidalo i to, že mě poslední týden trápí hrozné úzkosti a panické ataky , které se stále zhoršují a jsou častější.
Tyto problémy s atakou mi začaly poprvé před měsícem po týdenním traumatickém pobytu v nemocnici(operace slepého střeva). V současnosti mě ovlivňují natolik, že nejsem schopna každý den fungovat, nemůžu spát, jíst, ani nikam jít , nebo být doma sama. Dělám pro to, co můžu. Už jsem z toho nešťastná, jelikož tyto stavy naprosto převzaly můj život a já nad ním už nemám kontrolu... Proto Vás laskavě žádám o nějakou radu, cokoliv... Začala jsem brát i antidepresiva před zhruba 5 dny, myslíte, že tento dlouhodobý problém s dýcháním může být i psychosomatický, způsoben traumatem z nemocnice? Přeci jen, předtím mě to chytlo ze zad a pomohla mi na uvolnění dýchání jedna masáž, nyní to trvá strašně dlouho i presto, že chodím na fyzioterapie atd.... Každý den trpím i na záchvaty breku a mám pocit, že omdlím... Moc prosím... Co s tím mám delat, myslíte, že mi na tento problém pomohou antidepresiva? Nemůžu ani nikam jet v takovém stavu... Vyšetření plic i srdce mám v pořádku...

Váš dotaz mne ihned oslovil svou naléhavostí. Je to popis velkého trápení. Pokud chodíte na fyzioterapii, vyšetření dýchací soustavy máte v normě, pak je nasnadě, že se velmi pravděpodobně jedná o psychosomatickou záležitost.
Antidepresiva rozhodně nevysazujte, ty mají dlouhodobější náběh působení - zabírají po mnohem delší době.
Vyberte si psychoterapeuta, který Vám bude sympatický a co nejdříve se objednejte.
Je léto, tak máte velkou šanci najít termín v blízké době.
Mám zkušenost, že antidepresiva jsou dobrou oporou pro klienty s podobnými symptomy. Možná, pokud máte ataky úzkostných stavů, by bylo dobré medikaci doplnit anxiolytiky.
Přeji Vám, ať se Váš stav co nejdříve zlepší.

Prohlížet všechny odpovědi