Bc. Katarína Kotrasová

Konzultace online

Tř. Kpt Jaroše 12, Brno

1 200 Kč

Bc. Katarína Kotrasová

Za ceny a informace týkající se cen jsou zodpovědní specialisté nebo zařízení. ZnamyLekar nemá vliv na ceny a nenese odpovědnost za jejich stanovení.

Vyštudovala som bakalársky stupeň jednoodborovej psychológie na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave a ukončila komplexný päťročný psychoterapeutický výcvik Terapia v postmoderne, ktorý je zaštítený vzdelávacím inštitútom Gaudia Institut s.r.o. V súčasnej dobe študujem v magisterskom programe Riadenie a supervízia v sociálnych a zdravotníckych organizáciách na Fakulte humanitných štúdií Univerzity Karlovej v špecializácii supervízia. Som kandidátnou členkou Českej asociácie pre psychoterapiu a hlásim sa k Etickému kódexu Európskej asociácie pre psychoterapiu (EAP).

V terapii sa spolu s vami snažím o vytvorenie dôverného, bezpečného a slobodného prostredia, v ktorom môžete objavovať nové spôsoby ako sa vzťahovať k sebe, k svojmu okoliu a k spoločnosti. K ľuďom, s ktorými sa stretávam, pristupujem s presvedčením, že problémy nie sú to, čo nás definuje. Verím, že všetci ľudia majú mnoho kompetencií, zručností a schopností, ktoré im môžu pomôcť redukovať vplyv ťažkostí na ich život. Jedným z dôležitých princípov, ktorým sa snažím v terapeutickom procese riadiť, je rešpekt k genderovej, sexuálnej i vzťahovej rozmanitosti.

Môj terapeutický štýl je ukotvený v naratívnych, dialogických a na riešenie orientovaných terapeutických prístupoch. V práci zohľadňujem aktuálne vedecké poznatky z výskumu účinnosti psychoterapie. Ľudia ku mne najčastejšie prichádzajú s úzkosťami, so vzťahovými problémami, s ťažkosťami vo vnímaní seba a svojho tela, so závislosťami, so strachom a obavami, ktoré im nedovoľujú žiť život, aký si prajú alebo pri pocitoch straty zmyslu života.

Umístění: Bc. Katarína Kotrasová Terapeutická konzultace

Pro mě je v terapii nejdůležitější, když se terapeut dokáže napojit. Když cítím, že se mě snaží pochopit, zajímá se o mě a neodsuzuje. Tehdy se cítím v bezpečí a mohu se otevřít. Přesně tyto vlastnosti má paní Kotrasová.

Když jsem k ní poprvé přišel, procházel jsem těžkým životním obdobím, které jsem nedokázal zvládnout sám. Začali jsme na tom pracovat pomalu a postupně. Jak se mi začalo lépe dařit, mohli jsme se dostávat hlouběji. Bylo to náročné, ale rozhodně mi to pomohlo. Těžké životní období mám stále, ale nyní je zvládám mnohem lépe.
Děkuji.

Umístění: Bc. Katarína Kotrasová Jiný

Sezení u Kataríny mi moc pomohly. Procházel jsem tehdy velmi náročným rozchodem, složitými eskalujícími rodinnými problémy a výraznou změnou profesního zaměření. Měl jsem velké problémy se spánkem. Díky jejímu citlivému a také proaktivnímu přístupu (nebylo to jen o tom, abych se vymluvil) jsem získal opět nadhled, větší odolnost a spánek se mi výrazně zlepšil. Také jsem se v celé situaci díky jejím vstupům lépe zorientoval. Určitě Katarínu doporučuji.

Oceňujem individuálny, chápajúci a inšpiratívny prístup vo všetkých problematikách. Velmi mi pomohlo, že som sa necítila ako divná alebo chorá, ale postupne som nadobudla pocit, že na mojej individualite záleží. V mojom prípade sa jedná o dlhodobú spoluprácu, ktorá mi velmi pomáha, hlavne z dôvodov že sa cítim pochopená a dokážem na základe vlastných schopnosti s psychoterapeutickou pomocou zvládať problémy lepšie. Pociťujem pocit bezpečia a pochopenia aj v situáciách, keby sama neviem prijať svoje konanie alebo existenciu. V terapii viem, že nie som súdená a terapia mi pomáha pochopiť samú seba a svoje problémy. Práve pokoj a pochopenie mi pomohlo posunúť sa vpred. Oceňujem individuálny prístup, čo posilnilo moje sebavedomie a vieru v dôležitosť mojej existencie, v časom kedy som sa cítila nehodnotná.

Umístění: Bc. Katarína Kotrasová Terapeutická konzultace

Pomoc, kdy jsem si potřeboval dlouhodobě promluvit s třetí osobou. Nejvíc bych ocenil rady a pohled na věc z jiného úhlu.