Praktický zubní lékař
Lidická 72, Brno

Jsem u pana doktora maximálně spokojen. Při návštěvě umí člověka uklidnit a rozhodně ví, co dělá. Pro mě je důležitý výsledek a ten je vždy perfektní a cena je oproti ostatním stomatologům naprosto příjemná.

Velmi dobrý stomatolog. Vždy jsem byla spokojena. Doporučuji

Věřím tomu, že pan doktor není špatný lékař, ale dělá maximum pro to, aby tak v očích pacientů vypadal. Kdyby se všech svých zlozvyků zbavil, tak jeho hodnocení nebude vypadat tak jako teď.

- První a nejvíce ožehavý problém je hygiena v jeho ordinaci. Doporučil bych mu, aby si zaplatil uklízečku na každodenní pořádný úklid ordinace. Potom jde o hygienu samotných zákroků, tedy používat sterilizátor (a ne ho mít jako stafáž), používat vždy sterilní nástroje (ne je lovit z hromady pochybné čistoty), nové rukavice a kelímky na výplach, umývat si ruce, neuvolňovat se před pacienty atd. Toto je to co odpuzuje nejvíce pacientů. Stačí, že má člověk strach ze samotného zákroku, ale proč mít ještě strach, že dostane buď nějakou nemoc přenesenou od jiného pacienta, nebo zánět a skončí s antibiotiky?

- Druhým problémem je chování pana doktora a to jak k pacientům, tak k sestrám. Pacient je zákazník a ten si vyžaduje větší pokoru a empatii. Laskavý přístup by si určitě získal více pacientů než nadřazený a přezíravý přístup někoho, kdo snědl všechnu modrost světa. Měl by si najít stálou a příjemnou sestru. Ale to vyžaduje nechovat se k sestrám jako ke psům a rovněž jim za práci zaplatit. Sestra by měla v ordinaci působit jako uklidňující prvek a ne jako vyplašené štěně, které má zákaz vůbec s pacienty komunikovat nebo se na ně jen usmívat.

- Platby za zákroky. Bylo by více než vhodné pacienta před zákrokem informovat o ceně a dát mu případně vybrat si a mít v ordinaci nebo čekárně viditelně umístěný závazný ceník zákroků a materiálů. To vymýšlení si cen po zákroku je hrozně neprofesionální, navíc když se za tutéž věc pokaždé platí jinak.

- A poslední výtka je k samotným postupům a materiálům, stomatologie je obor, který se stále vyvýjí, takže by to chtělo sledovat trendy, jezdit na školení a nešidit péči kde to jen jde a tady nejde jen o materiály, ale i o čas. Kdo z pacientů pana doktora byl třeba po plnění kanálků poslán na kontrolní rentgen? Tuším že nikdo a přitom je to při tomto zákroku povinnost.

Chápu že doktor je v tíživé situaci, splácí drahé vybavení ordinace a její provoz, má málo pacientů a asi i nějaké osobní problémy. Ale to jak se chová způsobí jediné, pacientů bude nadále ubývat a nakonec bude muset zavřít ordinaci. Takže bych vřele doporučoval zamyslet se nad výše napsanými výtkami a začít s zcela jiným přístupem k práci i lidem. Kdyby se vše zlepšilo, tak přijdou pacienti noví a nebude mít žádný stres z financí.

K panu doktorovi chodím už několik let a neměl jsem sebemenší problém ani po složitějších výkonech.

Doktor katastrofa ! :-(

K panu doktorovi Zapletalovi chodím už dva roky a nemohu si vůbec stěžovat. Vstřícný, lidský a profesionální přístup, s ničím jiným jsem se nesetkal. Rád bych mu tímto vyjádřil svůj dík za jeho práci, a přeji mu co nejméně negativních příspěvků psychicky labilních jedinců, co nemají ani dost cti a úrovně na to, aby se pod své negativní hodnocení podepsali.

Rozčilují mě pacoši, co umí jen člověka pošpinit.Nevím kdo předchozí negativní hodnocení psal- patrně čekali nemožný. Raději o svůj chrup pečujte. Lidem se jen málokdy, málokdo zavděčí. Já mám sice jen jednu ale, velmi dobrou zkušenost. Nechal jsem si dělat nový zub se kterým jsem naprosto spokojený a hlavně napoprvé!! Prošel jsem spoustu ordinací a stomatologických center, ale vždy jsem žasl nad konečnou cenou:-( Tady u p. doktora Zapletala jde vše rychle, bez průtahů a hlavně bez toho, aby Vám zbytečně k peněženek vytahoval peníze..

Dobrý den, nesouhlasím s negativním hodnocením pana doktora! Chodím k němu již třetím rokem a musím říct, že jsem spokojená. Vždy vyřešil můj problém bez jakýchkoli komplikací a i cenově se mi vše zdálo v pořádku, ba spíš naopak čekala jsem větší vítr v peněžence:) A co se týče sester, ano pokaždé tam byla jiná, no a co, vždy jsem byla mile přivítána....

Pan doktor stále někam spěchá, zub sice umrtví, ale ošetření začně ještě předtím, než injekce zabere. Takže to dost bolí. Taky se mi zdálo, že pan doktor žádá poměrně vysoké doplatky. Sestřička je milá a usmívá se, takže se člověk bojí míň. Máte-li možnost jiného lékaře, pak pana doktora vynechejte.