přijímá nové pacienty

Pardubice 1 adresa

Odhadovaná doba odpovědi:
Logo

nábřeží Závodu míru, Pardubice 530 02

Pokud Vám nevyhovuje žádný z termínů, prosím kontaktujte mě na tel. čísle (níže v profilu) nebo pomocí zprávy přes portál ZnamyLekar. Společně najdeme individuální termín, který Vám bude vyhovovat.

Přečtěte si více

19/08/2024

Psychoterapie osobně
nábřeží Závodu míru, Pardubice I, Pardubice

Přijímám: dospělí, děti od 14 let
Bankovní převod, Revolut

Platba po konzultaci

U tohoto specialisty zaplatíte po konzultaci. Zobrazit více

Online psychoterapie • 800 Kč

První konzultace • 800 Kč

Přijímám: dospělí, děti od 14 let

Způsoby platby: Bankovní převod, Revolut

Platíte po online konzultaci.

První konzultace je zdarma. Následující konzultace se hradí převodem na účet:

********** / ****

Je možné také posílat platbu na tel. číslo +*** *** *** *** přes službu Revolut nebo jakoukoliv jinou bankovní službu, která tyto platby umožňuje.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Telefonická konzultace:
Audiohovor pres FaceTime nebo WhatsApp

Nejčastěji hledané služby

Individuální psychoterapie (50 minut)

Psychoterapie online

nábřeží Závodu míru, Pardubice

Psychoterapie osobně

Psychoterapie online

Za ceny a informace týkající se cen jsou zodpovědní specialisté nebo zařízení. ZnamyLekar nemá vliv na ceny a nenese odpovědnost za jejich stanovení.

Jsem psychoterapeut a kouč v akreditovaném výcviku MPSV ČR a ČAP (Krátká Terapie Zaměřená na Řešení - Solutions Focus Brief Therapy - SFBT, institut Dalet). Vystudoval jsem magisterský obor Kognitivní vědy a vědy o rozhodování (MSc) na University College London.

Zaměřuji se na psychoterapii a koučování dospělých (od 15 let). Nabízím spolupráci na vytváření změn a zlepšení v jakékoliv oblasti Vašeho života, včetně následujících:

• Zvýšení odolnosti vůči stresu
• Překonání úzkosti, obav a obsesí
• Zlepšení nálady a psychické pohody, zmírnění deprese
• Zvládání náročných a zátěžových životních situací
• Překonávání překážek a životních výzev
• Posílení motivace
• Zlepšení Vašeho stravování
• Zlepšení Vašich vztahů na pracovišti
• Zlepšení Vašich osobních vztahů
• Posun ve Vaší kariéře nebo hledání nové kariéry
• Zlepšení fyzické kondice - běh, chůze, cvičení atd.
• Získání nové energie (např. při syndromu vyhoření), získání motivace
• Zotavení po zraněni / úrazu
• Zlepšování koncentrace
• Vyrovnáni se s tlakem
• Zrychlení regenerace

Mnohé psychoterapeutické a koučovací přístupy učí své klienty "osvědčené" metody a techniky, kterými si mají vyřešit své problémy. Tyto přístupy sice fungují, ale vědecké studie ukazují, že než klienty učit nové techniky, je mnohem rychlejší cestou k cíli (tedy žádoucí změně, kterou si klient přeje) stavět na tom, co už klient zná a umí, v čem už je dobrý, co se mu už v životě daří nebo už podařilo (i kdyby to byly sebemenší věci) a to vhodným způsobem využít (=utilizovat) pro řešení problému. Rok terapie zaměřené na řešení je kupříkladu podle poslední studie stejně efektivní jako 5 let klasické psychodynamické terapie. [1]

Důvodem, proč je krátká metoda zaměřená na řešení rychlejší, je, že zatímco jiné psychoterapeutické a koučovací přístupy se zaměřují na analýzu a pochopení kořenů problémů (a následně se je snažit odstranit), v metodě zaměřené na řešení se hned od začátku soustředíme na vytváření žádoucí změny ve Vašem životě. Pokud například nejste spokojeni v práci, neanalyzujeme příčiny Vaší nespokojenosti, ale zabýváme se tím, co by Vás mohlo učinit spokojenými a jak by se to dalo integrovat do Vaší současné práce, anebo pokud to nelze, hledáme práci, která bude pro Vás ta pravá. Místo analýzy vašich nedostatků analyzujeme vaše silné stránky. Místo minulých neúspěchů se díváme na minulé úspěchy (jakkoli malé nebo neviditelné někdy mohou být) a místo omezení se díváme na příležitosti.

Jde o to, že hledání příčin problémů, byť se může jevit na první pohled jako užitečné, může ve skutečnosti mít tendenci je zhoršovat, protože vede mimo jiné k (sebe)kritice a (sebe)obviňování, což brání kreativitě, zkoumání a experimentování, které jsou velmi potřebné, když se snažíte ve svém životě něco změnit k lepšímu. Zaměření se na řešení je tedy bezpečnější a kratší cesta, než zkoumání a odstraňování problémů. To ale neznamená, že se o vašich problémech nebudeme bavit. Důležité je ale to, jakým způsobem se o nich budeme bavit. Jako psychoterapeut / kouč jsem vyškolen vést konzultace takovým způsobem, který Váš problém nebude rozvíjet (a nezhoršovat tak vaše pocity), ale spíše problémový vzorec naruší a co nejrychleji Vás z něj pomůže vyvést ven.

Mým hlavním úkolem není sdělovat Vám moje názory na to, jak byste měli "správně" žít, nebo co byste měli "správně" chtít. Jako psychoterapeut / kouč také nikdy nemůžu vědět o Vašem životě více, než Vy sami - Vy jste odborníky na svůj život. To, co Vám mohu nabídnout místo všeobecných rad, je práce na společném vytváření řešení, které bude "šité na míru" Vašemu problému a dobře zapadne do Vašich životních okolností.

Můj přístup je zcela transparentní - vše, co dělám, vysvětluji, abyste věděli, proč se ptám na to, na co se ptám, a proč děláme to, co děláme.

Pokud by Vás zajímaly jakékoliv další informace o mé metodě, neváhejte mě kontaktovat. Rád vám zašlu více informací o sobě nebo o metodě zaměřené na řešení.

[1] Knekt et al., ‘Randomized Trial on the Effectiveness of Long- and Short-Term Psychotherapy on Psychosocial Functioning and Quality of Life during a 5-Year Follow-Up’.

Umístění: Psychoterapie online

Jakub je velice profesionální, empatický, cítíte jeho účast a porozumění. Měla jsem s ním už několik konzultací on-line i na živo. Vždy jsem se cítila bezpečně, nebyl problém se otevřít a mluvit i o citlivých věcech. Musím říct, že mi pomohl nejen dostat se k jádru problému, který mi způsoboval v životě těžkosti, ale že mi pomohl a pomáhá nacházet řešení, co s tím. Opravdu s čistým srdcem mohu Jakuba doporučit.

Mgr. Jakub Jílek, MSc

Moc děkuji za Vaši referenci! Jsem moc rád, že Vám terapie pomáhá nejen objevovat příčiny, ale také nacházet řešení.

Umístění: Psychoterapie online

Jakub je přátelský a zároveň velmi profesionální. Během terapie jsem se cítila vyslyšená a pochopená, což je pro mě nesmírně důležité.
Vyhovuje mi jeho respektující přístup – nevnucuje rady, ale doprovází mě při hledání optimálního řešení. Pomohl mi zúžit nepřehlednou situaci na to, co jsem mohla ovlivnit. Tento praktický přístup mi umožnil soustředit se na dosažitelné cíle, přinesl mi pocit úlevy a větší kontroly nad situací. Měla jsem více energie a mohla se věnovat tomu, co je v souladu s mými hodnotami. Po sezení jsem se cítila lépe a věděla jsem, s čím chci pohnout.
Jakub využívá moderní terapeutické techniky, které jsou srozumitelné. Zajímá se o vědu a výzkum, má přehled o současných trendech v psychologii/terapii, ale zároveň je skromný. Jakub je otevřený a upřímný, což vytváří prostředí, ve kterém se cítím bezpečně a mohu mu důvěřovat. Vždy se doptává, zda mi navrhované postupy vyhovují a co mi sezení přineslo. Jakuba bych určitě doporučila všem, kdo hledají podporu a pomoc.

Mgr. Jakub Jílek, MSc

Moc Vám děkuji za Vaše slova. Jsem rád, že Vám naše spolupráce byla k užitku a že jste se v našich sezeních cítila dobře a bezpečně.

Umístění: Psychoterapie online

Již od malička chodím k psychoterapeutům a vystřídala jsem jich několik. Po zkušenostech bylo pro mě tedy nejduležitější najít někoho, s kým se cítím bezpečně. Tento pocit vnímám s Jakubem hned od prvního sezení, čemuž jsem sama byla překvapená. Měla jsem obavy z toho, že to bude online, ale nevidím v tom žádný problém. Na některé metody terapie, které mi Jakub představuje, mám tendenci si vzpomenout a využít je i sama (například u jiných podobných situacích), což beru jako velký úspěch. Velmi mi vyhovuje a pomáhá, jakým způsobem komunikujeme (nejsou to pouze monology z mojí strany, ale velmi přínosný dialog). Na závěr bych vyzdvihla empatickou a zábavnou povahu Jakuba. Doporučuji!

Mgr. Jakub Jílek, MSc

Děkuji za Vaši referenci. Jsem rád, že Vám naše sezení byla užitečná a že jsou výsledky vidět ve Vašem životě.

Umístění: Psychoterapie online

S Jakubem jsem absolvovala několik online koučovacích setkání ohledně mého problému s kterým celoživotně bojuji, ale nedaří se mi ho překonat. Bála jsem se odhodlat k prvnímu kroku. Setkání s Kubou mi velmi pomohla a jsem na sebe pyšná kam jsem díky němu pokročila a jaké pokroky udělala. S Kubou se cítím bezpečně a mám v něj plnou důvěru, velmi dobře se s ním komunikuje. Zároveň je vtipný a umí situaci odlečit, často se hodně nasmějeme. Má také skvělé a netradiční nápady mě šité na míru, které mi pomáhají v dalších malých krůčcích ke změně. Koučing s Jakubem můžu jen doporučit.

Mgr. Jakub Jílek, MSc

Moc Vám děkuji za Vaše hodnocení. Jsem rád, že Vám spolupráce se mnou pomohla!

Umístění: Online konzultace

S Jakubem se setkáváme v on line prostoru již řadu měsíců. Jsou to jedinečná setkání, kdy spolu vedeme dialog, který mi pomáhá porozumět mému vnitřnímu životu - emocím, pocitům a vnitřním mechanismům a také si ujasňovat, kam se v životě chci posunout dál a podnikat pro to patřičné kroky.

Jakub vždy aktivně a empaticky naslouchá. Jeho pozornost je laskavá; rozhovor je nenucený, založený na vzájemné důvěře a respektu. Je mi umožněno být sama sebou. Je to takový můj průvodce na cestě k sebepoznání a jsem ráda, že jsem ho poznala ve chvíli, kdy má vlastní intuice byla vystavena pochybnostem.

Mgr. Jakub Jílek, MSc

Dobrý den, moc Vám děkuji za Vaše kladné hodnocení. Vážím si naší dlouhodobější spolupráce a jsem rád, že Vám pomáhá tak, jak si představujete.